Tisztelettel meghívunk minden szakembert és érdeklődőt a
HTE Rádiótávközlési Szakosztálya alábbi szakmai rendezvényére:
Az 5G bevezetése milyen kihívásokat jelent az átviteltechnikai
hálózatok fejlesztésében?
Előadók:
Vörös Zoltán (Magyar Telekom - IP és Átviteltechnikai
senior tervező mérnök) és
Tanárki József (Magyar Telekom - IP és
átviteltechnikai szakértő)
Az előadás első része az 5G technológia
és alkalmazások támasztotta átviteltechnikai követelményeket és azok
megvalósítási módozatait mutatja be, kiemelve:
• az optikai
elérésű hálózat fontosságát az 5G-s bázisállomások
csatlakoztatásában,
• alternatív megoldásként az új
generációs mikrohullámú berendezések alkalmazását;
• a
szigorú szinkron előírásokat és ezek megbízható teljesítésének
módszereit.
Az előadás második része a RAN és a PS Core
evolúcióját alapul véve bemutatja az IP Transzport hálózatok
lehetséges fejlesztési irányait. Kitérve az 5G NSA és SA architektúrák
IP Transzport hálózati vonatkozásaira, beleértve például a Segment
Routing alkalmazását, mint lehetséges Network Slicing megoldást,
illetve azt, hogy az említett technológia hogyan szolgálhat alapjául
az 5G SA Core által vezérelt automatizált IP Transzport hálózatoknak.
Az előadás bemutatja az IPv4/IPv6 átmenet jelenleg megvalósítható
fázisait, továbbá, hogy az 5G SA architektúra valóban együtt jár-e az
„IPv6-only” hálózati képességekkel.
Az előadás képanyaga itt érhető el.
A megjelenéshez előzetes regisztráció szükséges!
A jelentkezéseket az info@novofer.hu címre „5G_átvitel” tárgy megjelölésével név, munkahely, valamint mobil elérhetőség megadásával május 10-ig várjuk. Az elfogadott jelentkezésről visszaigazolást küldünk.
Gyülekezés a recepción 13:50-kor, hivatkozás: Babics Emil.
Tóth Csaba sk. Jamrik Péter
sk.
társelnök
társelnök