A Vételtechnikai és a Kábeltelevíziós Szakosztály valamint a Médiaklub meghívja az érdeklődőket az alábbi igen érdekes és időszerű előadásra:
„A digitalizáció és a közlekedés”
(avagy a kvantitatív
ITS ökoszisztéma kialakulásának humán aspektusa)
Az előadás főbb kérdései:
Kit üssünk el? Vagy mi boruljunk az árokba? Kollektív vs.
személyes döntések.
- Már egy baleseti halál is eggyel több,
mint ami elfogadható. Rábízható-e felelősen egy család, egy
munkavállaló sorsa egy-egy olyan, nem kötött pályás járműre, melyeket
számítógépes algoritmusok vezérelnek és felügyelnek emberi kontroll
nélkül?
- Hogyan és mikor fog eljönni az önvezető járművek
korszaka?
- Vajon az önvezető járművek minden problémáját
megoldja-e az 5G hálózat kialakítása?
- Milyen lesz az átmenet a
hagyományos járművek és az önvezető rendszerek együttes működése
esetén? Megoldható-e a két rendszer stabil elhúzódó szimbiózisa?
- Hogyan oldható fel az emberek bizalmi deficitje az önvezető
rendszerekkel szemben?
- Az automatizált közlekedés élet- és
vagyonbiztonsági kérdései jogi oldalról teljes körűen
lefedhetők-e?
- Hogyan hozható létre a kontrollált közlekedési
együttműködés az országos hálózatban?
Előadó: Bódi Antal
(KTI Közlekedéstudományi Intézet Tanúsítási Igazgatóság ITS
tanúsítási irodavezető, Óbudai Egyetem Biztonságtudományi Doktori
Iskola PhD hallgató)
Házigazda: dr.Schmideg Iván
Az előadás képanyaga itt érhető el.
Az előadás hanganyaga itt érhető el.
Az előadás a https://www.youtube.com/c/HTEinfo
címen élőben követhető lesz, itt régi előadásainkat is megnézhetik.
Nézőink kérdezhetnek, hozzászólhatnak telefonon, továbbá
regisztrált Youtube felhasználók az előadás alatt az üzenőfalon is
hozzászólhatnak, kérdezhetnek.
Tanácsadás a felkészüléshez,
reklámszűréshez: hte@compu-consult.hu e-mail címen.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
Antal László titkár