Egyre gyakrabban hallunk a blockchain
alapú megoldásokról. A blockchain fő ígérete az, hogy a decentralizált
hitelesség globális protokolljává válik. Látszik, hogy a technológia
sok mindenre jó, és néhány dologra bizonyosan ez a legjobb megoldás.
Az is látszik, hogy a potenciális felhasználóknak nem feltétlenül
azokra az előnyökre van szükségük, amelyekre az alkotók koncentráltak.
De mi is van a technológia mögött? Melyek a kapcsolódó trendek
és problémák? Hol tart az ISO Blockchain irányú szabványosítása?
Hogyan lehet mindezt üzleti alkalmazásokban felhasználni? Mitől lesz
korrekt és biztonságos egy okos szerződés? Hogyan néz ki a terület
kutató, és hogyan kormányzati illetve gazdasági oldalról? A
kriptogazdasági tevékenység után ki, kinek és mi alapján adózik? Az
ilyen szolgáltatást nyújtó virtuális szervezetekbe hogyan fektessünk
be, milyen szabályok alapján?
A fenti kérdéseket járjuk körül a HTE Távközlési Szakosztály által szervezett HTE Távközlési Klub következő összejövetelén.
A Távközlési Klub témája:
Blockchainről a színfalak mögött
A klub házigazdája:
Pataricza András, BME Méréstechnikai és Információs
Rendszerek Tanszék
Vitaindító előadók:
- Vágujhelyi Ferenc, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács elnöke
- Gönczi László, BME
- Hajdú Ákos, BME
- Kocsis Imre, BME
Kérdezni ér! A vitaindító előadásokat a Távközlés Klub hagyományainak megfelelően a házigazda által vezetett kérdések és válaszok blokk követi, a rendezvény pedig kötetlen beszélgetéssel fog véget érni.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
Bacsárdi László
HTE Távközlési Szakosztály, elnök