Felhívás

A fórum célja A globalizálódó világban a komplex rendszerek megvalósításának hatékony módszere a projektmenedzsment, ami nélkül versenyképességet jelentő fejlesztések, innovációk nem valósíthatók meg. Az adott feladatokra ideiglenesen létrejövő programok/projektek menedzsmentjének együtt kell működnie a vállalatok/intézmények napi működését meghatározó funkcionális menedzsmenttel, ami munkakultúrák- és érdekek illesztését jelenti. Az együttműködést nagyban elősegíti a menedzserek kompetenciája és kölcsönös tiszteletük egymás iránt, amihez jelentősen hozzájárul egymás eredményeinek, tapasztalatainak megismerése. A Fórum elő kívánja segíteni a funkcionális menedzserek, a projekt tulajdonosok és a projektben dolgozó szakemberek és menedzserek kapcsolatát, bemutatva a legújabb eredményeket és a jövőbeli jelentős projektek terveit. A hagyományoknak megfelelően a Fórum a különböző iparági projekt tulajdonosok és projektmenedzserek éves találkozója, a tapasztalatcsere és kapcsolatépítés helyszíne.
 

A tizenhatodik Fórum kiemelt társadalmi-gazdasági témái:

(ezek megvitatására szekció szerveződik)

  • az államigazgatás és közigazgatás projektmenedzsment helyzetének elemzése, jövőbeli igények bemutatása (válságmenedzsment és jó kezdeményezések, esetek bemutatása, különös tekintettel az európai- vagy állami finanszírozású projektekre). A szekció szervezését Strommer Pál SZB tag vállalta. A szekció szervezésében közreműködést ajánlott Pethő Éva SZB tag (KIM).
  • a térségi fejlesztések projektmenedzsment feltételei, megoldási lehetőségei, korlátai (közigazgatás/ államigazgatás, önkormányzatok, iparvállalatok és akadémiai szektor együttműködése, a megvalósuló innováció kritikus kérdései, a különböző projekt érettség illesztésének megoldásai, a térségfejlesztési projektek gyakorlati szervezési- és vezetési kérdései). A szekció szervezését Veréb Elemér SZB tag végzi.
     

A Fórum kiemelt projektmenedzsment szakmai kérdései:

  • bizalom építés jelentősége, formái, kritikus kérdései a projektmenedzsmentben. A szekció szervezését Csanádi Péter SZB tag végzi
  • komplex projektek megvalósulását segítő módszertani megoldások (agile, lean, scrum, six sigma, stb) lehetőségei, korlátai, illesztésük a hagyományos projektmenedzsment gyakorlathoz. A szekció szervezését Jenei Zoltán SZB tag végzi
  • a projektmenedzsment néhány gyakorlati problémájának megoldását segítő szekció a szállító-vevői projektek kritikus kérdéseit, a projekt portfoliómenedzsment aktuális kérdéseit kívánja bemutatni gyakorlatban használható megoldások példáival. A szekció szervezését Kórász Tamás (KPMG) és Szalay Imre (Vodfone-PMI Budapest) SZB tagok végzik
  • az építőipar projektmenedzsment gyakorlata, melynek célja, hogy az építőipari projekt tapasztalatok felhasználására kerülhessenek más iparágakban, illetve az építőipari szakemberek használható, csúcstechnológiából származó menedzsment ismeretekhez jussanak. A szekció szervezését Szádeczky-Kardoss Gábor SZB tag végzi.

A kiemelt szekciókban előadást tartani szándékozók jelentkezését várják a szervezéssel és koordinációval megbízott szervező bizottsági tagok 2013. január 7-ig (az info@hte.hu címen)!

 

A kiemelt témák mellett a Fórum az alábbi szakterületekkel kíván foglalkozni:

  • a projekt változáskezelés gyakorlati tapasztalati, módszerei, eredményei
  • a projektmenedzserek motiválása és ehhez kapcsolódó érdekeltségi rendszer, karrier terv kialakítás és alkalmazásának legjobb gyakorlata
  • a távmunka, benne a virtuális munkacsapatok projekt működési lehetőségei, feltételei, gyakorlati eredményei, különös tekintettel a multinacionális projektekre
  • a projekt szponzorok és a projektmenedzserek együttműködése
  • a projekt kommunikáció különböző szintjei, módszerei és gyakorlati megoldásai
  • projektek előkészítése, tervezése, követése (controlling)
  • vállalati hálózatépítés (közösség építés) és szociometria szerepe, alkamazása a projektmenedzsmentben
  • kulturális gátak (műszaki-technikai, pénzügyiüzeleti, menedzseri) eltüntetésének módszerei, eszközei és felelősségei
  • projektek értékelése, auditálása, minőségbiztosítása – módszerek, felelősség
  • képzés és gyakorlat szerepe a PM kompetencia fejlesztésében. Iskolák, módszerek, minősítések, munkahelyek szerepe a projektmenedzserek professzionalizálásában
  • tudásmenedzsment a projekt sikerben (oktatásképzés és minősítés szerepe)
  • projekt kockázatok vizsgálata, -kezelése
  • projekt irányítást támogató informatikai eszközök (szoftverek)
  • program- és portfoliómenedzsment jellegzetességei, megoldási lehetőségei, gyakorlati tapasztalatai
  • az innovációs projektek meghatározó kérdései (egyetemi-akadémiai kutatóhelyek és ipar kapcsolata, EU és más nemzetközi kapcsolatok, finanszírozás és szerzői jogvédelem kritikus kérdései, a hatékony működés kompetenciái, az eredmények mérése és elismertetése).
  • a folyamatmenedzsment kritikus kérdései és ezek megoldásában a projektmenedzsment szerepe (a folyamatmenedzsment szerepe különböző iparágakban, folyamatmenedzsment kompetencia-, kommunikációs- és szervezési problémáinak megoldásában milyen támogatást jelent a projektmenedzsment).
  • projektmenedzsment esettanulmányok bemutatása

 

Kérdőíves kutatás

A tizenhatodik Fórumon az előadás folyamát, a hagyományoknak megfelelően a projektmenedzsment hazai jellemzőinek elemzését és a projektmenedzser motiváció és érdekeltségi rendszer kritikus kérdéseit megvitató kerekasztal beszélgetés zárja. A kerekasztal témájához kapcsolódóan a Szervező Bizottság a tavalyihoz hasonló kérdőíves kutatást szervez a szakmai közösségben. A kérdőíves kutatást Török Gábor szociológus irányítja. A Szervező Bizottság jóváhagyásával készülő kérdőívvel, interneten kerülnek megkeresésre a projektmenedzsment közösség tagjai. A kutatás eredményei a kerekasztal során kerülnek ismertetésre és megvitatásra. A kérdőív a www.hte.hu, www.pmi.hu, www.pmsz.hu portálokon megtekinthető, de a HTE Titkárságon kérhető az elektronikus elküldés.

A kitöltött kérdőív visszaküldésének határideje 2013. február 11.

 

Előadók

A Fórumon a kiválasztott témákban 15 perces magyar vagy angol nyelvű (tolmácsolás nincs) előadás megtartására lesz lehetőség, amit 5 perces vita követhet. Az előadási idő meghatározását a Szervező Bizottság a beküldött tartalmi vázlat alapján végzi.
Amennyiben a Fórumon előadást kíván tartani, kérjük a jelentkezési lapot kitöltve, az előadás címének és max. 2 A/4 gépelt oldalas tartalmi vázlatának (az előadás célját, fő téziseit tartalmazó) és elfogadás esetén a kiadvány számára történő megírás vállalásának mellékletével a HTE Titkárságra (1055 Budapest, Kossuth Lajos tér 6-8. fax: 353-0451, e-mail: info@hte.hu) szíveskedjen eljuttatni legkésőbb

2013. február 4-ig.

Az egyéni előadások és a kerekasztal programok elfogadásáról a Fórum Szervező Bizottsága dönt és írásos értesítést küld 2013. február 14-ig.

 

Professional Development Unit pontok

A Fórumon való részvétellel illetve előadás tartással a PMI PMP minősítéséhez szükséges PDU (Professional Development Unit) pontok szerezhetők. A Fórumon való részvételről illetve előadás tartásról kérésre a HTE Titkárságon kérhető igazolás. A pontok elismertetéséhez szükséges további információk a www.pmi.hu oldalon találhatók.

 

Egyéb határidők

A Fórum kiadványa elektronikus formában kerül megjelenítésre. Az előadásokat pdf formátumban (max. 15 old.) az info@hte.hu címre kérjük beküldeni

2013. március 11-ig

/Az elfogadott előadásokkal kapcsolatos formai követelményekről az előadók a visszaigazolásban kapnak értesítést./
A hagyományoknak megfelelően a Fórum résztvevői megválasztják a legjobb előadót.

Szponzorok jelentkezését is várja a Szervező Bizottság 2013. február 12-ig. A megkötendő szponzori / támogatói szerződés rögzíti a szponzor kötelezettsége mellett a lehetőségeit, a részére nyújtott szolgáltatásokat (Fórum felhívásain, kiadványán való megjelenés, a Fórum helyszínén megadott méretű reklámfelület elhelyezése)

Akik hallgatóként kívánnak résztvenni a Fórumon, azok számára a jelentkezési lap visszaküldési és a részvételi díj befizetési határideje:

2013. április 1.


Részvételi díjak

Részvételi díj: 54.500.- Ft + ÁFA
Részvételi díj előadóknak és HTE, PMI Budapest, PMSZ tagoknak: 49.500.-Ft + ÁFA
Részvételi díj szponzorok szakembereinek és vállalatok szakembereinek a 4. befizetett résztvevőtől: 42.500.-Ft + ÁFA
Doktoranduszoknak: 25.000.-Ft + ÁFA
HTE Akadémia által elfogadott dolgozattal pályázó hallgatóknak: 3.500.-Ft + ÁFA
   

 
A részvételi díj 7.000.-Ft + ÁFA továbbszámlázott ellátást tartalmaz, melyet a kiállított számlán feltüntetünk.

A megegyezett szponzorálási díjról, illetve a Fórum részvételi díjáról a HTE a szponzori megállapodás megkötése után, valamint a jelentkezési lap beérkezése után számlát küld.
Jelentkezési lap itt.

Lemondás

Kizárólag írásban lehetséges. A rendezvény előtt 30-15 nap közötti lemondás esetén a részvételi díj 50%-át tudjuk visszautalni. 15 napon belüli lemondás esetén a díjat nem áll módunkban visszatéríteni.

 

Várjuk előadók, résztvevők, és szponzorok jelentkezését!

 

Együttműködő partnerek

Építéstudományi Egyesület (ÉTE)
Fővállalkozók Magyarországi Szövetsége (FŐVOSZ)
HTE Projektmenedzsment szakosztály (TIPIK)
Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ)
Magyar Projektmenedzsment Szövetség (PMSZ)
PMI Budapest, Magyar Tagozat (PMI)
 

Média Partner

mfor.hu