Vissza

A HTE Információbiztonsági Szakosztálya - EIVOK tudományos-szakmai konferenciái

"A HTE Információbiztonsági Szakosztálya - EIVOK az Európai Kiberbiztonsági Hónap szakmai rendezvénysorozat részeként, november 13-án a győri Széchényi István Egyetemmel közösen szervezett nagyszabású tudományos-szakmai konferenciát „A jelen és a jövő kiberbiztonsági kihívásai” címmel. A rendezvényen jelenléti és online formában összesen több mint 200 érdeklődő szakember, cégvezető, oktató és hallgató vett részt.


Az esemény célja a vállalatokat érintő kiberfenyegetésekre  történő figyelemfelhívás, a széleskörű edukáció elősegítése, a vonatkozó és aktuális kiberbiztonsági szabályozás bemutatása, valamint a kiber-, és IT biztonsági felsőoktatási helyzetkép várható trendjeinek megvitatása volt. A rendezvény utolsó szekciójaként panelbeszélgetés keretében nyílt vitafórumot bonyolítottak le a szervezők, mely során a résztvevők iránymutató hazai szakemberektől,  kaphattak választ és reflexiót kérdéseikre, az előadások témáival kapcsolatban felmerült gondolataikra.

 

A rendezvényen az állami és a tudományos szereplők mellett a gazdasági szektor képviselői is egyaránt jelen voltak, az esemény fő témáját a NIS2 irányelv, illetve a vonatkozó hazai szabályozás, többek között a 2023. évi XXIII. törvény és kapcsolódó végrehajtási rendeletei adták. A szervezésben és a lebonyolításban a kiberbiztonsági szakma elismert és aktív szereplői működtek közre, kiemelt figyelmet fordítva arra, hogy a konferencia előadásai felhívják a figyelmet a szervezeteket érintő kiberfenyegetések veszélyeire, a biztonsági események megelőzésének fontosságára, valamint hangsúlyozzák a munkavállalók biztonságtudatosságának fejlesztését.  

 

A Szakosztály képviselői a győri konferencia zárása után ugyanaznap a Pannonhalmi Bencés Gimnáziumban tartottak interaktív tudatosító előadásokat mintegy száz diák és tanáraik számára melyek során az előadók interaktív formában mutatták be az adatvédelem, a jelszókezelés, a közösségi média biztonságos használatának és az online fenyegetések felismerésének alapvető módszereit. A téma iránt tanúsított élénk érdeklődést jól tükrözi, hogy a jelenlévők számtalan kérdést intéztek a prezentálók irányába, melynek köszönhetően a tervezett időkeret közel dupláját töltötte az EIVOK az intézményben. A diákok kimeríthetetlen kíváncsisága és a téma iránti lelkesedése egyértelműen igazolta a tudatosító előadások fontosságát és szükségességét. A hallgatóságból többen kiemelték, hogy a bemutatott példák és a valós szituációk szemléltetése segítette őket a digitális térben fellelhető kockázatok felismerésében, valamit a biztonságtudatos magatartás kialakításában. 

               

A középiskolás diákok, mint a jövő digitális állampolgárai és potenciális IT biztonsági szakemberei számára kiemelten fontos, hogy már fiatal korban megismerjék a kiberbiztonság alapelveit, valamint az online térben rejlő lehetőségeket és veszélyeket. Ennek érdekében az EIVOK a jövőben is elkötelezetten folytatja misszióját, amelynek keretében országszerte hasonló oktatási programokkal kívánja felhívni a figyelmet az IT-biztonság és a kiberreziliencia megteremtésének fontosságára, hogy a fiatal generáció magabiztosan és felelősen élhessen a digitális világban, miközben képes felismerni és kezelni annak veszélyeit és kihívásait.

 

Az szakmai események elérhetősége:
https://www.hte.hu/esemenyek/-/esemeny/1/4940893/eivok-52

https://www.hte.hu/esemenyek/-/esemeny/1/4942687/eivok-53--informaciobiztonsagi-tudatosito-szakmai-forum

 

Az összefoglalót összeállította, Bor Olivér EIVOK vezetőségi tag

 

Tagdíjfizetés részletei

--------------------------------------------------

Tagnyilvántartás - belépés

--------------------------------------------------

Technikatörténeti évfordulók

--------------------------------------------------

Legközelebbi események

Vezetőségi ülés - Vétel., Kábelt. szo, Médiaklub 2025.01.08. 9:00 - 2025.01.08. 11:00

Kiemelkedő támogatóink

  

 
Hírközlési Érdekegyeztető Tanács