A Széchenyi István Egyetem Távközlési Tanszéke a hallgatókkal együtt 2025. május 29-én, immár tizenhatodik alkalommal rendezi meg a Távközlés Világnapot. A rendezvényen évről évre nagyobb létszámú résztvevőt köszönthetünk a hazai infokommunikációs szektorból, mely hazánkban egyedülálló módon emlékezik meg az infokommunikáció ünnepéről.
A rendezvény idei kulcsszava: "5..
4.. 3.. 2.. 1.. "
Ezen titokzatos kulcsszó a jövő, és a feltörekvő technológiák
rohamos közeledését szimbolizálja, így a magyar távközlési ipart
körülölelő új élethelyzetekre és technológiákra, mint például az
űrtudományra és a kvantumtechnológiára fogja a rendezvény helyezni a hangsúlyt.
1865. május 17-én Párizsban húsz ország képviselői aláírták a
Nemzetközi Távközlési Egyesület létrehozásáról szóló alapító okmányt.
Ennek emlékére 1968 óta tartják meg a Távközlési Világnapot. Az
alapítók között hazánk is ott volt. Mint utódok ezen esemény előtt
tisztelgünk a rendezvényünkkel.
A szakmai előadásokkal párhuzamosan lehetőség nyílik az ipar
képviselői által végzett kutatási és fejlesztési tevékenységek
bemutatására, és kiállításon történő megismertetésére is.