Tisztelettel meghívjuk Önt és munkatársait a HTE Távközlési Szakosztály szervezésében a TÁVKÖZLÉSI KLUB következő összejövetelére:
A nagy 5G összeesküvés
A klubnap házigazdája:
Dr. Tófalvy Tamás, BME, Szociológia és Kommunikáció Tanszék
Vitaindító előadások:
- Dr. Krekó Péter: 5G: Tömegpusztító fegyver vagy tömegparanoia? - Avagy az összeesküvés elméletek szociálpszichológiája ELTE, Pedagógiai és Pszichológiai Kar
- Dr. Thuróczy György: 5G vagy nem 5G? (De) mit itt a kérdés?
Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK)
- Zagyva Béla: A végső 5G élmény
Nokia
Rövid összefoglaló:
Az álhírek megjelenése és terjedése a digitális életmód
természetes jelenségévé vált. Az internetes közösségi hálót egyre
aktívabban használó átlagember számára napról napra mind nehezebbé
válik, hogy az őt elérő tartalmak mögé lásson, és felismerje a
tudományos vagy szakértői hátteret nélkülöző információs anyagokat. A
COVID-19 pandémia kiemelt hangsúlyt adott az digitálisan terjedő
álhírek és összeesküvés elméletek azonosításával kapcsolatos
kutatásoknak. Az idény egyik kapcsolódó sztárjelensége az 5G mobil
technológia egészségügyi és társadalmi hatásaival foglalkozott. Vajon
mennyi igaz a széles körben terjedő negatív kritikákból és
tudományos(nak látszó) fejtegetésekből.
Ennek jár most utána a HTE Távközlési klubja, meghívott szakemberek segítségével.
A vitaindító előadásokat kötetlen vita, klubszerű beszélgetés követi.
Minden érdeklődőt sok szeretettel várunk!
Üdvözlettel:
Bacsárdi László
a HTE Távközlési Szakosztály elnöke