HTE 75
A Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesületet (HTE) 75 évvel ezelőtt alapították. A szakmai alapon működő független szervezetet 1949. január 29-én jegyezték be, így immáron 75 éve látja el az infokommunikációs ágazat (ICT; távközlés, informatika, média) egészének objektív képviseletét, a technológiai fejlődés befogadásának és kibontakozásának elősegítését. Hosszú fennállásának titka a folyamatos megújulásra való képesség: korszerű tudományos és szakmai közterek megteremtésével bővíti az érdeklődők ismeretkörét, tagjai kollektív tudását felhasználva pedig hazai és Európai Uniós tervezeteket véleményez, illetve összefoglaló szakjelentéseket készít, és igényekre szabott oktatásokat, előadásokat tart. Az ICT szakma kiemelt alkotóit különböző pályázatok útján értékeli, de javaslatot tesz állami kitüntetésekre is.
Az egyesület mára hazánkban a távközlés és az informatika legpatinásabb szakmai képviseleti (de nem érdekképviseleti) szervévé vált, amely összefogja az ICT szektorban dolgozó szakembereket, számukra kapcsolati és továbbfejlődési lehetőséget biztosít. A vezetők a napi teendők mellett továbbra is a jövőre, illetve a jövőben rejlő technológiai lehetőségekre és megoldásokra, valamint a tudásbővítésre, iparági szemléletformálásra koncentrálnak – szakmailag kompetensen és politikamentesen.
Így ünnepeltük ezt az évet
HTE-HÉT Kiberszabályozási minikonferencia 2024
2024. március 19.
4iG (Budapest, I. Krisztina krt. 39.)
Kiberszabályozási minikonferencia
A Network and Information Security Directive 2 (NIS2), a hálózati és információs rendszerek biztonságáról szóló egyik legújabb európai szintű irányelv, amely Magyarországon is több ezer cég, szervezet életét fogja meghatározni a következő években. Az irányelv az EU kiberbiztonsági stratégiájának része, és számos jelentéstételi és kockázatkezelési intézkedést vezet be a kiberbiztonsággal kapcsolatban. Az érintettek számára nem kevés feladatot és bizonyos esetekben akár komoly anyagi terhet is róhat a NIS2 kiberbiztonsági irányelv és a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló 2023. évi XXIII. törvény által előírt kötelezettségekre való felkészülés. Szakmai eseményünk célja az volt, hogy ezeket a jogszabályi elvárásokat, kötelezettségeket, határidőket tisztázzuk, illetve a vállalatok számára kézzel fogható segítséget adjunk mind a felkészüléshez, mind pedig a magasabb kiberbiztonsági szint eléréséhez.
Támogatók
Szakmai támogató
26. Projektmenedzsment Fórum
„PROJEKT – INTELLIGENCIA – MENEDZSMENT”
2024. április 11.
Óbudai Egyetem (Budapest, III. Bécsi út 96/b. F09-es előadóterem)
A mesterséges intelligencia ipari és hétköznapi életben történő térnyerése miatt érdemes áttekinteni a különböző humán intelligencia kompetenciák helyzetét, viszonyát ehhez a uralkodó trendhez. A projektmenedzserek, vezetők számára ez egy hasznos képesség fejlesztési lehetőség.
- Mit jelent a mesterséges intelligencia korában jó (szak)embernek lenni?
- Melyek azok a humán intelligenciák, amelyek az elkövetkező évtizedben egyre fontosabban lesznek?
- Hogyan működjünk együtt egyre inkább csapatokban, hálózatokban és több intelligencia formát átívelően?
A konferencia programjában az alábbi intelligenciákban elmélyülve körbejártuk azok jelentőségét a 21. század projektmenedzserei, vezetői és szakemberei és szervezetei számára:
- Érzelmi intelligencia
- Kulturális intelligencia
- Etikai intelligencia
- Generációs intelligencia
- Szervezeti hálózat-intelligencia
- Mesterséges intelligencia
A rendezvény fő támogatója
A rendezvény további támogatói
Együttműködő partnerek
HTE Projektmenedzsment Szakosztály (TIPIK)
Magyar Projektmenedzsment Szövetség (PMSZ)
Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT)
PMI Budapest Magyar Tagozat
HTE 75 – Infokommunikációs trendek szakmai konferencia
2024. június 5.
NOKIA Skypark (Budapest, VIII. Bókay János u. 36-42.)
Infokommunikációs trendek szakmai konferencia
A Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesületet (HTE) 75 évvel ezelőtt alapították. E hosszú és tartalmas időszakra való visszatekintések mellett előre is szeretnénk tekinteni, hogy melyek lesznek a HTE következő egy-két évtizedének izgalmas témái, melyek lesznek a feltörekvő infokommunikációs technológiák, milyen is a nagyon gyorsan fejlődő szakmánk jelenleg (2024 tavaszán) látható jövőképe.
Egy cikksorozatot indítottunk HTE 75 Infokommunikációs víziók címmel, amelyhez elismert hazai szakembereket kértünk fel a HTE látókörébe tartozó szakterületekről, hogy fogalmazzák meg jövőképüket, az elkövetkező évtizedekben szakterületük előrehaladásának várhatóan átütő eredményeit. Ezen jövőképekből néhányat megmutattunk a konferencia keretében.
A konferencia ideje alatt kiállításra is lehetőséget biztosítottunk, ahol az ismertetett jövőbe mutató technológiai megoldásokkal ismerkedhettek meg a résztvevők.
Támogatók
HTE Mesterséges Intelligencia minikonferencia 2024
alcím: Gyakorlati esettanulmányok a vállalati világból
2024. szeptember 24.
Ericsson Székház rendezvényterme (Budapest, XI. Magyar tudósok krt. 11.)
Mesterséges Intelligencia minikonferencia
A mesterséges intelligencia (M.I.) még csak néhány éve robbant be a köztudatba. Sokan még ma is úgy gondolhatják, hogy szélesebb körű elterjedésére még éveket kell várni, holott már napjaink gyorsan fejlődő digitális környezetében a mesterséges intelligencia integrálása kulcsfontosságú stratégiává vált az üzleti tevékenységek és folyamataik támogatására, a versenyelőny megszerzésére, vagy növelésére törekvő vállalkozások számára.
Az M.I. által vezérelt megoldások már most is példátlan képességeket kínálnak az adatelemzéshez, a döntéshozatalhoz és az automatizáláshoz a legkülönbözőbb üzleti területeken.
Az M.I. algoritmusok lehetővé teszik a szervezetek számára a múltbeli adatminták elemzését és a jövőbeli trendek figyelemre méltó pontosságú előrejelzését. Az M.I. képességeinek kihasználásával a vállalkozások optimalizálhatják a készletgazdálkodást, előre láthatják az ügyfelek preferenciáit, és adatvezérelt döntéseket hozhatnak a kockázatok mérséklése és a felmerülő lehetőségek kihasználása érdekében.
Az M.I. alapú chatbotok, virtuális asszisztensek és ajánlórendszerek forradalmasítják az ügyfélkapcsolatokat azáltal, hogy személyre szabott élményt és valós idejű támogatást nyújtanak
Az M.I. által vezérelt automatizálási megoldások racionalizálják az ismétlődő feladatokat, optimalizálják az erőforrások elosztását és növelik a működési hatékonyságot. Akár a dokumentumfeldolgozás, az ellátási lánc menedzsment vagy a pénzügyi tranzakciók automatizálásáról van szó, az M.I. technológiák lehetővé teszik a vállalkozások számára, hogy minimalizálják a manuális beavatkozást, csökkentsék a költségeket és felgyorsítsák a piacra kerülési időt.
Az M.I. algoritmusok lehetővé teszik a szervezetek számára a kockázatok proaktív azonosítását és mérséklését, az anomáliák észlelését és a csalások elleni küzdelmet. A tranzakciós adatok valós idejű elemzésével a vállalkozások megvédhetik eszközeiket, megfelelhetnek a szabályozási követelményeknek, és fenntarthatják működésük integritását.
Az M.I. alapú döntéstámogató rendszerek a stratégiai tervezés és az erőforrás-elosztás megalapozásához használható meglátásokat és forgatókönyv-elemzéseket biztosítanak a vezetők számára. A belső és külső forrásokból származó hatalmas mennyiségű adat szintetizálásával az M.I. megkönnyíti az adat vezérelt döntéshozatalt, lehetővé téve a szervezetek számára a dinamikus piaci feltételekhez való gyors alkalmazkodást.
A konferencia célja annak bemutatása volt valós esettanulmányokon keresztül, hogy miként épül/épült be az M.I. a cégek életébe az ügyfelek viselkedésének elemzésétől, az üzleti tevékenységek, folyamatok, projektek támogatásán keresztül a stratégia alkotásig, tervezésig, teljesítmény menedzsmentig.
Támogatók
HTE Infokom 2024
2024. november 5-6.
Hotel Ózon & Luxury Villas****(Mátraháza)
2024. november 5-6-án, 26. alkalommal került megrendezésre a Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület szervezésében a HTE Infokom 2024. A rendezvény széleskörűen foglalkozik az infokommunikáció (távközlés, informatika és média) aktuális műszaki, piaci és szabályozási kérdéseivel.
A konferencia célja az volt, hogy lehetőséget teremtsen az infokommunikációs piac változásainak megismerésére, a legújabb műszaki megoldások, hálózat-, szolgáltatás- és alkalmazásfejlesztési elképzelések közzétételére, a tapasztalatok kicserélésére, az együttműködés elmélyítésére, a személyes és közvetlen kapcsolatok kialakítására.
A rendezvény ideje alatt a hazai infokommunikáció területén működő vállalatok és szervezetek kiállítóként is bemutatkoztak.
Támogatók
Arany szponzor
Ezüst szponzor
Bronz szponzor
Együttműködő partnerek